Návštěva v Karviné

V úterý 7. března se vydali zástupci z kroužku eTwinning na dvoudenní výlet do Karviné, kde již probíhal pobyt žáků ze Slovenska v rámci projektu Erasmus+. Žáci se těšili na setkání nejen s partnery z Karviné, ale především ze Slovenska, kam se společně chystáme poslední týden v březnu. Setkání bylo nejprve velmi ostýchavé a rozpačité, ale stačilo pár společných chvil k tomu, aby se ledy prolomily a žáci ze tří škol společně strávili zajímavé, aktivní herní odpoledne v tělocvičně. Večer jsme plánovali program pro týdenní pobyt dětí ze Slovenska u nás. Na spaní ve škole jsme již zvyklí z našich „eTwinningových přespávaček“, takže zachumlání do spacáků ve školních prostorách pro nás nebylo žádnou novinkou. Druhý den se nesl v duchu návštěvy kulturních památek. Vydali jsme se do Štramberka, kde nás nejvíce uchvátila exkurze pekárny s výrobnou Štramberských uší. Jejich ochutnávka nám pohladila chuťové pohárky a každý si odvážel minimálně jeden balíček této pochutiny. Čas uplynul velmi rychle a nám nezbývalo nic jiného, než se vrátit zpět domů. Žáci se již těší na setkání s novými kamarády na Slovensku a doufají, že návštěva bude mít pozitivní dopad na jejich vzdělávání a obohatí je o nové zážitky a zkušenosti.

Mgr. Klára Střížová a Mgr. Ivana Kořistková