Návštěva v Místní knihovně Pavla Křížkovského v Holasovicích

Tradičně se žáci 6. tříd účastní besedy v místní knihovně. Paní knihovnice Helena Dehnerová si pro ně připravila program o fungování knihovny. Seznámila děti s historií budovy, s jejím rodákem Pavlem Křížkovským, se službami, které knihovna poskytuje mimo svou hlavní činnost, tedy půjčování knih a časopisů. A tak se žáci dozvěděli, že si mohou půjčit třeba deskové hry, audioknihy, nechat si obalit učebnice, vyrobit si něco v dílničkách apod. Na záludné otázky děti odpovídaly téměř vždy správně a tři z nich, s největším počtem správných odpovědí, získaly odměnu. Věděli jste, že v této knihovně je přibližně 17 000 knih? Že jsou řazeny podle věku čtenářů a že je možné zjistit na webových stránkách knihovny, zda je konkrétní knížka zrovna půjčená? To a mnoho dalšího my už víme. Teď zbývá vybrat tu správnou knihu a začíst se.

Mgr. Renata Schreierová