Návštěva v místní knihovně v Holasovicích

Koncem května v naší knihovně proběhla zvláštní akce pro naše nejmenší žáky. Paní knihovnice Helena Dehnerová s nadšením přivítala prvňáčky a zavedla je do světa knih a příběhů. Děti měly možnost sdílet své oblíbené knihy a povídat si o tom, co je na čtení baví nejvíce. Během povídání si děti všímaly rozdílů mezi knihami pro děti a dospělé. Diskutovaly o tom, jak jsou knihy pro děti často plné barevných obrázků a jednoduchých příběhů, zatímco knihy pro dospělé bývají složitější a zaměřují se více na text. Tento rozdíl je pro malé čtenáře velmi zajímavý a pomáhá jim lépe porozumět světu literatury. Jedním z důležitých témat, které paní knihovnice s dětmi probírala, bylo správné zacházení s knihami. Děti se dozvěděly, že je důležité mít čisté ruce, netrhat listy a nekreslit do knih obrázky. Tento rozhovor měl za cíl naučit děti respektu ke knihám a vážit si jejich hodnoty jako zdroje vědomostí a zábavy. Na závěr návštěvy dostaly děti za úkol vytvořit tři vlastní pohádky. Vymyslely příběhy o princezně Adi, Jakubu a kouzelné houbě a o žabce. K jedné z těchto pohádek pak nakreslily obrázek. Tímto způsobem se děti nejen zabavily, ale také rozvíjely svou kreativitu a jazykové dovednosti.

Celá návštěva knihovny byla pro prvňáčky nejen poučná, ale také velmi zábavná. Paní knihovnice Dehnerová si zaslouží velký dík za její úsilí a nadšení, kterým děti nadchla pro čtení a tvoření. Doufáme, že takové akce budou pokračovat a že naše děti budou mít k literatuře stále bližší vztah.

Třídní učitelky prvňáčků