Nehořelo a přesto přijeli …

Hasiči záchranného sboru Moravskoslezského kraje k nám dorazili s preventivně výchovným programem HASÍK. Druháčci si prohlédli zásahový oblek hasičů a to včetně speciální obuvi, kukly, přilby… a veškeré hasičské nepostradatelné výstroje. Probírala se také důležitá telefonní čísla a jak se máme správně zachovat v krizových situacích. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely zavolat hasiče při požáru. Také jsme volali z otevřeného okna o pomoc, protože nám doma v pokojíčku hořelo (to jste museli slyšet) a váleli jsme sudy na koberci, když jsme chtěli na sobě uhasit hořící oblečení. Během besedy se děti dozvěděly mnoho cenných informací. Hasiči měli pro děti nachystané i drobné dárečky. A také nás pozvali k sobě domů – na prohlídku hasičské stanice. Takové pozvání se neodmítá a už se těšíme na vlídnější počasí. Po úžasné a nezapomenutelné besedě by Vám jistě druháčci uměli vysvětlit význam známého přísloví OHEŇ JE DOBRÝ SLUHA, ALE ZLÝ PÁN.

Mgr. Hana Grigorová