Nezapomenutelná beseda s panem Adolfem Dudkem

Tento muž je nejen autor ilustrací v mnoha dětských knihách a časopisech. Bezesporu je také úspěšný komik především dětského publika. My, co jsme byli svědky tohoto osobitého a místy až bizarního vystoupení poprvé, jsme nevycházeli od první minuty do poslední vteřiny z údivu. Pan Dudek nás vtáhl do děje tří známých pohádek. A to doslova, nečinné publikum evidentně tento bavič nesnese. Bez výjimky jsme si všechny učitelky prožily 5 minut chtěné či nechtěné slávy, což děti pobavilo o to více. Na konci si nechaly děti z mateřské i základní školy podepsat od tohoto umělce ruku či čelo. My jsme však také překvapili, a to žlutým oděním – ilustrátorovou oblíbenou barvou. Kéž by tato beseda přitáhla alespoň pár jedinců ke čtení!

Mgr. Tereza Pethsová