Noc (ne) jen s knihou

V pátek 27. dubna se před školou shromáždilo 60 nadšenců se spacáky a knihami. Cíl byl jasný: pořádně si užít přespání ve škole. Po zabydlení ve třídách jsme se mohli vrhnut do první aktivity. Prvňáčci četli malovanou pohádku. Druháci a třeťáci zjišťovali, jaká je přezdívka hlavní postavy z knihy Doktor Proktor a ti nejstarší si vyzkoušeli předvídat příběh. Najít si pohodlné místečko a uvelebit se jen s knihou, byl další velmi jednoduchý úkol. Každý se začetl do té své a nechal se unášet dějem, který byl občas napínavý až strašidelný, jindy zase humorný. Následné povídání o knize bylo velmi milé. Další aktivita v podobě „deskovek“ byla neméně zábavná. Za šera se pak dvojice vydaly putovat po škole. Najít a zapamatovat si názvy pohádek a večerníčků byl úkol velmi nelehký. Ale všichni se ho zhostili s dostatečnou odvahou a nasazením, a proto není divu, že děti byly velmi úspěšné. Následovalo hodování večeře, které maminky nachystaly. Vyčistit zoubky a ulehnout do spacáků zvládli všichni účastníci na výbornou. Samozřejmě nemohlo chybět ani štěbetání a pochechtávání. Ráno jsme si pustili animované pohádky a už před námi bylo pouze balení a uklizení tříd. Věřím, že si všechny děti tuto akci užily. Svědčí o tom jejich radost, která jim svítila z očí a dotazy, kdy zase budeme spát ve škole.

Mgr. Klára Střížová