Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

O hudbě vážně i nevážně

Pokud byste byli pozváni na výchovný koncert, poskočíte radostí plni nadšeného očekávání? Nebo začnete zvažovat, jestli na vás nečíhá hodina nicneříkající nudy? V případě hudební skupiny Jumping Drums nebyly obavy na místě. Výchovný koncert to ve čtvrtek 21. března skutečně byl. Kde je napsáno, že jako takový nemohl být prostoupen vedle vzdělávacího obsahu také vtipy, slovními hříčkami a výhružkami (doplněnými potutelným úsměvem frontmana Ivo Batouška)? Právě toto netradiční povídání o hudbě slavilo u žáků úspěch. Vedle toho ještě stihli nahlédnout do historie bubnování a vyzkoušet si vytleskávání rytmů. O humor skutečně nebyla nouze, což dokazuje fakt, že si všichni zúčastnění žáci určitě budou jednou pro vždy pamatovat, že djembe je buben potažený kůží z kozy, která prostě nestačila zdrhnout.  Spokojené publikum svým nadšením jen potvrdilo úvodní slova koncertu, která tvrdí, že bubnování nezná hranice.

     Mgr. Ludmila Volná