Vánoční trhy v Ostravě

Opět nastal předvánoční čas, ke kterému neodmyslitelně patří vánoční stromeček, vůně cukroví, vánoční pohoda a poslední dobou stále oblíbenější vánoční trhy. A tak velká města i menší městečka lákají své návštěvníky stánky a dalšími atrakcemi spojenými s Vánocemi na společné strávení volných předvánočních chvil. V rámci turistického kroužku jsme se v letošním roce vydali prozkoumat vánoční atmosféru do nedaleké Ostravy. Na výlet v neděli 4. prosince se vydalo celkem 42 účastníků, především z řad žáků doplněných třemi učiteli a čtyřmi rodiči.  Z Holasovic jsme vyjížděli už ráno a o dopolední program se postaral Slezskoostravský hrad, kde na nás čekala, kromě tradičních expozic a prohlídky hradu, také výstava nejrůznějších betlémů z papíru, ze dřeva, ale také z méně tradičních materiálů jako je pečivo nebo kukuřice. Výstava byla doplněna zajímavou hrou a do hledání figurek či jiných odpovědí na otázky spojené s vystavenými betlémy jsme se pustili skoro všichni. Po návštěvě hradu a krátké procházce městem jsme dorazili do centra Ostravy, kde jsme byli zprvu možná trošku rozčarováni z nevelkého množství stánků a celkově malé velikosti trhů. Následně se ale člověk trošku rozkoukal a celkový dojem se přehoupnul na pozitivní vlnu. Chutné občerstvení za přijatelné ceny, trdelník, vánoční punč, asi 20 minutová jízda na ruském kole, hodina a půl na ledové ploše. To vše zabavilo skoro všechny naše výletníky a vánoční den nám uběhl, ani jsme nevěděli jak. Třešničkou na dortu byla pro některé naše žáky premiérová jízda tramvají, takže návštěva Ostravy se nakonec ukázala jako super nápad!!!

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Nikola Machelová