Oblastní turnaj soutěže PIŠQWORKY

Dne 20. 11. 2017 vyrazila čtyři družstva složená z žáků 8. a 9. třídy na Mendelovo gymnázium v Opavě, kde se konal oblastní turnaj v piškvorkách. Po příjezdu na místo jsme s udivením zjistili, že jsme byli jediní přihlášení ze základních škol, takže jsme nakonec soupeřili s 12 družstvy středních škol. Ale naši se nezalekli o hlavu větších soupeřů a statečně bojovali. Družstvo osmáků ve složení Eliška Matoušková, Vendula Bokischová, Pavlína Podlovská, Karolína Fiedlerová a František Chlopčík se probojovali do čtvrtfinále, tedy mezi osm nejlepších, kde narazili na celkového vítěze turnaje. Ostatní družstva se umístila na 9. – 11. místě z celkových 17 soutěžících družstev.

Turnaj šestých tříd
Dne 23. 11. 2017 jsme uspořádali turnaj v piškvorkách pro žáky šestých tříd. Hráli jsme klasické piškvorky systémem každý z jedné třídy s každým z druhé třídy a sčítali vítězné body. Po dvouhodinovém klání nakonec zvítězila 6.B nad 6.A poměrem 368 : 279.
Protože se to žákům líbilo, pokračovali jsme druhý den turnajem o nejlepšího „piškvorkáře“. Hrály se duely a poté se vyřazovacím systémem z osmi nejlepších do vítězného konce probojoval a nejlepším řešitelem piškvorek stal Saša Fojtík ze 6.B.

Mgr. Štěpánka Matějková