OKAP: Svět techniky v Ostravě – 4. a 5. třída

Žáci čtvrté a páté třídy vyrazili do světa. Zdá se vám, že nějak brzy? Nenechte se mýlit, cílem jejich výletu byl v úterý 14. ledna Svět techniky v Ostravě, kde si zábavnou a hravou formou prověřili úroveň svých vědomostí nabytých ve škole. Čtvrťáci se ponořili do světa geometrie.  Věnovali se při tom činnostem, u kterých by člověku nezainteresovanému souvislost s vyučováním mohla uniknout. Skládali tangramy, vytvářeli rovinné útvary z magnetických stavebnic, dokonce hledali geometrické tvary na živočiších pod mikroskopem.  Páťáci se mezitím věnovali programování Ozobotů. Zopakovali si nejen řízení těchto robotů pomocí kreslených kódů, ale také vytvářeli složitější varianty kódování na tabletech. Jejich efektivní práce jim dokonce vysloužila pozvání k další návštěvě. Žáci neplachovické školy se takto připojili k projektu OKAP, který je zaměřen na odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji.

Mgr. Ludmila Volná