Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Okresní finále ve šplhu

Na konci ledna proběhl na ZŠ Šrámkova závod ve šplhu, ve kterém jsme obsadili všechny 4 kategorie vyššího stupně, tedy mladších žáků a žákyň 6. a 7. tříd a také kategorie starších žáků 8. a 9. tříd. Naše výsledky určitě ovlivnila i nemožnost tréninku z důvodu uzavřené tělocvičny, přesto se naši žáci nepředvedli ve špatném světle a do svých výkonů dali maximum. Někteří si dokonce připsali velmi slušné umístění. Sportovní zápolení odstartovala mladší děvčata, kterým se z našich družstev vedlo nejhůře a obsadila 17. místo z 18 škol. Družstvo tvořila Adéla Kramná, Eliška Šišmová, Marie Šafaříková a Markéta Bugárová, která předvedla nejlepší individuální výkon a umístila se na 31. místě ze 71 závodnic. Naopak nejlepší výsledek si připsali mladší kluci, kteří skončili na 8. místě mezi 17 školami. Skvělý výkon předvedl Adam Grela, jehož součet časů byl 4. nejlepší mezi 65 závodníky. Za zmínku určitě ještě stojí 11. místo Štěpána Pavlisky. V týmu mladších chlapců ještě závodili Jan Rys a Dalibor Paluzga. Starší dívky obsadily slušné 12. místo z 18 škol, v jejich týmu závodila Kateřina Quisová, Karolína Fiedlerová, Sabina Skřivánková a Vendula Bokischová, která zároveň předvedla nejlepší výkon z našeho týmu a umístila se na 26. místě mezi 71 závodnicemi. Starší chlapci zakončili své snažení na 16. místě z 20 škol a za vyzdvihnutí určitě stojí výkon Michala Pompa, který se umístil na 10. místě z 80 závodníků. Družstvo doplnil Lukáš Pavelek, Patrik Snášel a Ondřej Botzián. Všem závodníkům děkuji za sportovní nasazení.

 Mgr. Jakub Machel