Okresní finále ve šplhu

Ve čtvrtek 23. února se náš 16 členný tým vypravil do Opavy na okresní finále ve šplhu, které se konalo na ZŠ Šrámkova. V závodě jsme obsadili všechny kategorie a mohli jsme se tak ucházet o pěkná umístění mezi mladšími žáky, mladšími žákyněmi, staršími žáky a staršími žákyněmi. Tým se v každé kategorii skládal ze čtyř závodníků a celkové pořadí bylo dáno součtem dvou nejlepších časů ze tří pokusů u třech nejrychlejších žáků z nasazené čtveřice. Hned v prvním závodě mladších děvčat jsme sahali po medaili, ta nám ale proklouzla doslova mezi prsty. Naše děvčata měla celkový součet časů na desetinu stejný jako ZŠ Edvarda Beneše, bohužel podle dalšího z určujících klíčů připadlo 3. místo právě této škole. I tak je 4. místo v konkurenci 12 škol skvělým umístěním. Školu reprezentovala Tereza Kelíšková, Marie Ťapťuchová, Nela Kořistková a Kristýna Kořistková. Mimo soutěž družstev bylo také vyhodnoceno celkové pořadí jednotlivců a za zmínku určitě stojí 8. místo Terezy Kelíškové a 9. místo Marie Ťapťuchové v konkurenci 47 závodnic. Mladší chlapci startovali ve složení Tobiáš Václav Agel, František Pavelek, David Staníček a Milan Váňa. Časy chlapců stačily na 7. místo mezi 11 družstvy, skvělými individuálními výkony se ale blýskl Tobiáš Václav Agel na 4. místě a David Staníček na 8. místě mezi 44 závodníky. Celkové snažení starších děvčat stačilo na 6. místo mezi 10 družstvy, na stupně vítězů ale dosáhla skvělým výkonem Nikola Voženílková, která skončila na 2. místě mezi 40 závodnicemi. Společně s ní družstvo starších děvčat ještě tvořila Tamara Marethová, Petra Rysová a Anna Kořistková. Družstvo starších chlapců si vyšplhalo pro 7. místo v konkurenci 12 škol. A opět jsme se mohli radovat ze stupňů vítězů mezi jednotlivci, kde si pro 3. místo vyšplhal Albert Vávra. Společně s ním se o co nejlepší časy pokoušeli Vendelín Dluhoš, Radek Lubeník a Jiří Seipel.

Všem našim sportovcům děkuji za další příjemnou reprezentaci školy.

Mgr. Jakub Machel