Okresní finále ve šplhu

Ve čtvrtek 22. února se na ZŠ Šrámkova v Opavě uskutečnilo okresní finále ve šplhu. Pro letošní závody jsme obsadili všechny 4 kategorie vyššího stupně a měli jsme zastoupení jak v družstvech mladších, tak i starších žáků. Nejméně se u šplhacích tyčí dařilo starším chlapcům, kteří svým součtem časů obsadili 14. místo z 16 startujících družstev. Tým starších chlapců tvořil Viktor Bolík, Martin Voženílek, František Foltýn a Ladislav Pavliska. Lépe se dařilo družstvu starších děvčat, které se umístilo na 8. místě z 12 škol a školu reprezentovala Vendula Bokischová, Dorota Fojtíková, Nela Hřivnáčová a Karolína Fiedlerová. Tým mladších chlapců tvořil Patrik Snášel, David Meissel a Štěpán Pavliska. Kluci nakonec startovali pouze ve 3, ale vzhledem k tomu, že se do konečného výsledku započítávají výkony 3 nejlepších, byl jejich tým zařazen do soutěže družstev. Jejich snaha nakonec přinesla nejlepší umístění z našich družstev, a to 8. místo z 16 družstev. Družstvo mladších děvčat obsadilo 13. pozici mezi 17 školami a startovalo ve složení Sabina Skřivánková, Kateřina Quisová, Viktorie Serdelová a Rozálie Muráňová.