Medailová Vánoční laťka

Velký úspěch přinesla naše účast na okresním kole Vánoční laťky, která proběhla v úterý 3. 12. v Opavě na Tyršově stadionu. V závodě jsme nakonec obsadili všechny 4 kategorie, startovali jsme tedy v mladších žácích a žákyních a také ve starších žácích i žákyních. Přestože jsme v družstvech příliš neuspěli, dvě naše závodnice předvedly skvělé výkony a v individuálním hodnocení se umístily na medailových pozicích. Skvěle se vedlo hlavně Anetě Keleové, která ve své kategorii jako jediná překonala laťku nejprve ve výšce 141 a následně i ve výšce 144 cm a suverénně zvítězila v kategorii mladších děvčat v konkurenci 58 děvčat. Výborně si také vedla Vendula Silberová, která v kategorii starších děvčat překonala laťku ve výšce 148 cm a obsadila 3. místo mezi 76 závodnicemi.
V kategorii mladších chlapců reprezentoval školu Michal Šrek, Václav Slivka, Jan Hroch a Jakub Malý. Mezi družstvy se kluci umístili na 14. místě mezi 17 družstvy. V kategorii mladších děvčat do závodu zasáhla Veronika Šebelová, Aneta Keleová a Kateřina Kořistková. Dívky nakonec, i díky tomu, že startovaly pouze ve třech, obsadily 14. místo z 16 družstev. Starší chlapci startovali ve složení Radek Seipel, Štěpán Pavliska, Šimon Hloušek a Patrik Šebela. Kluci si vyskákali 12. místo mezi 17 družstvy. Starší děvčata závodila ve složení Stella Marie Bucháčková, Kateřina Quisová, Tereza Bilíková a Vendula Silberová. Děvčata obsadila 10. místo mezi 18 školami. Všem žákům děkuji za předvedené výkony a skvělou sportovní reprezentaci školy.

Mgr. Jakub Machel