Okrskové kolo ve florbale

Pěkné 2. místo vybojovali naši žáci v okrskovém finále ve florbale, které se odehrálo ve středu 5. dubna na ZŠ Edvarda Beneše v Opavě. Naši žáci si ve vyrovnané skupině nevedli vůbec špatně a hned v prvním zápase porazili ZŠ Velké Heraltice v poměru 6:2. Druhý zápas ve skupině přinesl velké drama a nepříznivě se vyvíjející zápas, který ukazoval poměrně dlouho skóre 0:2, se našim florbalistům podařilo skvěle otočit a nakonec se mohli radovat z výhry 3:2. V závěrečném zápase jsme bohužel nestačili na jasného favorita skupiny, hokejisty ze ZŠ Edvarda Beneše. I tak byl zápas dlouho vyrovnaný a stav 5:4 pro Edvarda Beneše se domácím hokejistům podařilo navýšit na konečných 7:4 až v samotném závěru zápasu. Mezi velké opory našeho týmu patřil skvěle chytající Ondřej Čapek a také nejlepší střelec našeho týmu Matěj Vrbický. Naši školu reprezentoval Matěj Dehner, Matěj Vrbický, Ondřej Čapek, Michal Šrek, Jan Hroch, Viktor Matýsek, Radek Lubeník, Jakub Čech a Albert Vávra. Postupové místo na okresní finále bylo bohužel pouze to první, a tak se naši žáci museli, i přes velmi pěkný výkon, s turnajem rozloučit.

Mgr. Jakub Machel