Olympiáda 1. A a 9. A

U příležitosti konání zimních olympijských her 2022 se žáci 9. A rozhodli uspořádat malou olympiádu pro své svěřence z 1. A. Připravené disciplíny před samotným zahájením her si vyzkoušeli také žáci 2. třídy a deváťáci byli rádi, že si mohli ověřit, zda jimi vymyšlené disciplíny prvňáčci zvládnou. Tímto jim moc děkujeme za pomoc a věříme, že je netradiční hodina tělocviku bavila. Pořadatelé z řad deváťáků připravili disciplíny, pro které se inspirovali tradičními zimními sporty olympiády. Na prvním stanovišti si mohli naši malí olympionici vyzkoušet curling (kuželky), druhé stanoviště prověřilo biatlonové schopnosti (běh s překážkami a střelba). Součástí tradiční olympiády musí být samozřejmě hokejové dovednosti (florbal) a olympijský čtyřboj uzavřela tradiční zimní radovánka hod sněhovou koulí na cíl. Nejvíce olympijských bodů získal Viktor Borovjak, na druhém místě se umístil Tomáš Novák a třetí pozici si rozdělili Natálie Matýsková a David Sglunda. Ostatní sportovci však nemuseli smutnit, protože pro všechny zúčastněné byla připravena odměna. Tuto společnou sportovní zábavu jsme si všichni moc užili a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Nikola Machelová