Olympijské dny v závěru školního roku

Poslední týden školního roku provází kromě vydávání vysvědčení, kontroly učebnic a dalších nevyhnutelných úkolů také několik sportovních akcí, mezi které už neodmyslitelně patří již tradiční olympijské dny. Ty  se vždy konají těsně před vydáním vysvědčení a jsou rozděleny na sportovní zápolení 1. – 4. tříd a následný turnaj kolektivních spotů mezi 5. – 8. třídami. Organizaci obou olympijských dnů měli na starosti naši deváťáci. Hned v úvodu článku je musím pochválit nejen za skvělý přístup a nadšení, se kterým oběma olympijskými dny své mladší spolužáky provázeli, ale také za perfektní organizaci svých sportovišť.
Pro naše nejmenší žáky, tedy ty, kteří navštěvují 1. – 4. třídu, byl připraven atletický sedmiboj. Ten skrýval, až na jednu výjimku, atletické disciplíny, které byly s mírnými úpravami totožné s atletickými disciplínami na skutečných olympijských hrách. Naši žáci si tak mohli vyzkoušet sprint na 50 metrů, vytrvalostní běh, překážkový běh, hod oštěpem, hod kriketovým míčkem, skok daleký a pro zpestření nachystali deváťáci také překážkovou dráhu v tělocvičně.
Následující den byl pro žáky 5. – 8. tříd připraven turnaj v kolektivních sportech, do kterého se musela vždy zapojit celá třída. Žáci se na úvod utkali ve štafetě tvořící 150 metrový úsek, který si musel zaběhnout každý žák třídy. Na štafetu navázaly kolektivní sporty, a to florbal, softball, ringo, pétanque a mölkky. Oba dva sportovní dny proběhly ve skvělé sportovní atmosféře, žáci i učitelé se navzájem podporovali, fandili a snažili se dosáhnout co nejlepších výsledků. Nutno ale dodat, že vždy sportovně a v rámci fair play. Na závěrečném vyhlášení vítězů se tak naši nejlepší mladší žáčci mohli radovat ze zasloužených medailí, diplomů a sladkostí a pro nejúspěšnější třídy druhého olympijského dne byly připraveny velké třídní medaile a dorty. Závěrem bych ještě jednou rád poděkoval našim deváťákům za skvělou organizaci a také kolegům, kteří se do konání těchto sportovních dnů s chutí zapojili.

Mgr. Jakub Machel