Olympijské dny na konci školního roku

Nejen předání vysvědčení, ale také krásné sportovní výkony provázely poslední týden letošního školního roku. V areálu školy, zámku a na Hliníku totiž naši žáci z nižšího a vyššího stupně absolvovali sportovní disciplíny olympijského víceboje a vzájemně mohli změřit své sportovní síly s ostatními spolužáky. Sportovní víceboj odstartovali ve středu 28. června  žáci první, druhé, třetí a čtvrté třídy, pro které byl připraven atletický pětiboj. Žáci postupně absolvovali závod ve sprintu, vytrvalostní běh, hod kriketovým míčkem, skok do písku a hod granátem na cíl. Po vyhodnocení výsledků byla vyhlášena tři nejvšestrannější děvčata a také tři nejvšestrannější kluci z každé třídy.
Ve čtvrtek 29. června sportovali žáci páté, šesté, sedmé a osmé třídy. Systém hodnocení byl malinko jiný než v předchozí den. Své výkony mezi sebou společně porovnávali žáci pátých a šestých tříd a také byli vybrání tři nejlepší sportovci a sportovkyně ze sedmé a osmé třídy. Pro naše starší žáky byl připraven atleticko-silový sedmiboj, který se skládal z běhu na 60 metrů, vytrvalostního závodu, skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem, trojskoku z místa, přeskoku přes švihadlo a hodu medicinbalem.

Všem zúčastněným žákům děkuji za předvedené sportovní výkony, rád bych také poděkoval našim deváťákům a všem učitelům, kteří se podíleli na organizaci těchto sportovních dnů.

Mgr. Jakub Machel

Fotografie z obou olympijských dnů najdete na školním účtu pod odkazem

https://plus.google.com/u/0/104946829186953218097