První on-line návštěva knihovny

„Máte rádi pohádky?“ Touto větou uvítala prvňáčky paní Dehnerová z knihovny v Holasovicích. Za „běžné“ situace by to nebylo nic neobvyklého. V druhém pololetí totiž pořádá knihovna v Holasovicích pro děti prvních tříd Pasování na čtenáře, které je provázeno návštěvami knihovny. Což v této době, bohužel, nejde. Bylo by škoda, aby děti o tuto akci přišly, proto jsme se s paní knihovnicí domluvily, že budeme knihovnu navštěvovat alespoň virtuálně. Děti tak sedí doma u svých počítačů a poslouchají pohádky, které si pro ně paní Dehnerová připraví. V pátek 23. 4. jsme se takto do knihovny vydali poprvé. Paní knihovnice si pro děti připravila knížku Teta to plete. Děti se aktivně zapojovaly do úkolů, které pro ně paní knihovnice měla. Hádaly pohádky z příběhu, psaly do chatu pohádkové postavy, které by se v pohádce mohly objevit, vymýšlely konec příběhu. Paní Dehnerová to měla perfektně připravené, moc se nám to s dětmi líbilo. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Mgr. Michaela Špičáková a prvňáčci

xx