Opava očima dětí

Jak vidí děti město Opavu? To se snažila zjistit Galerie volného umění, sídlící v Obchodním centru Breda&Weinstein, když vyhlásila pro děti základních škol výtvarnou soutěž. Totéž jsme se snažily zjistit i my, vyučující výtvarné výchovy na vyšším stupni, když jsme zadaly dětem úkol nakreslit Opavu. Připomněli jsme si, jaká zajímavá místa zdobí Opavu, a děti se pustily do práce. Kreslily a malovaly, používaly tužku, fixy, štětce, pastelky, barvy, pastely… Někdo byl hotov za hodinku, jiným to trvalo mnoho hodin. Výsledná díla jsme zhodnotili, vybrali jsme ta nejlepší (bylo to hóódně těžké, krásných děl bylo moc)) a poslali je do Opavy.  Všechny obrázky jsou vystaveny v „Bredě“ v druhém poschodí, musíte je trošku pohledat v záplavě výkresů z jiných škol. Běžte se rychle podívat, jaké máme šikovné výtvarné umělce, máte čas jen do 8. července!

                                                                                              Mgr. Blažena Wertichová, Mgr. Renata Schreierová