Opavský skřivánek

Ve čtvrtek 21. března 2024 se ve Středisku volného času na Jaselské ulici v Opavě odehrála soutěž dětských lidových zpěváčků nazvaná „Opavský skřivánek“. Tato tradiční opavská soutěž, která přilákala pozornost milovníků lidové hudby i samotných účastníků, probíhala ve více kategoriích.

Ve III. kategorii, určené pro žáky 4. a 5. třídy základní školy, nás reprezentovala Klára Zrníková.

Ve IV. kategorii, zahrnující žáky 6. a 7. třídy, naši školu zastoupili Diana Baranová, Tereza Dohnalová, Antonín Volný, Eliška Hrušková a Veronika Doleželová.

V kategorii pro žáky 8. a 9. třídy ZŠ, tedy v kategorii V., nás reprezentovala Natálie Jedličková.

Soutěž probíhala se značným napětím i emocemi. Každý ze zpěváků čelil velké trémě, která je typická pro takovéto soutěže, a musel se postavit před početné publikum a odbornou porotu. I přes tuto náročnou situaci se všem našim žákům vystoupení vydařilo, předvedli svůj talent, odvahu a podali výborné pěvecké výkony. V početné konkurenci se nám sice nepodařilo postoupit do dalšího kola, ale zážitky a nové zkušenosti, které naši žáci získali, jsou nepostradatelné. Díky soutěži měli možnost poznat atmosféru soutěžního prostředí, srovnávat jednotlivé pěvecké výkony a samostatně veřejně vystoupit, což posílilo jejich sebedůvěru a odhodlání rozvíjet svůj hudební talent do dalších let. Děkujeme našim žákům za jejich skvělou reprezentaci naší školy, stejně jako rodičům, kteří je podporovali v jejich úsilí.

Mgr. Vladimíra Jašková