Opět jsme vařili s panem kuchařem

Již podruhé k nám zavítal příjemný a milý pan kuchař Zbyněk Diatka z firmy Podravka – Lagris a.s., aby nám opět ukázal nové trendy zdravého stravování. Společně jsme vybrali a připravili toto polední menu:

  • Polévka zeleninová s drožďovými noky
  • Bylinková kuřecí prsíčka na másle s bazalkovou rajčatovou omáčkou, těstoviny
  • Tvarohový bulgur s hruškami a karamelovým topingem

Pro děti v mateřské školce jsme ráno připravili novou zdravou a velmi chutnou pomazánku z červené čočky se zeleninou. Děti z naší školky k nám zavítaly na oběd. Bylo velmi příjemné vidět, jak jim chutná a odnášejí prázdné talíře. Pan kuchař dětem osobně pokrmy vydával a během výdeje jim také ukázal a popsal některé suroviny, ze kterých se vařilo. Na oplátku se od dětí dozvěděl velmi „zajímavé informace“. Například na otázku, kterou zeleninu mají v polévce nejraději, mu odpověděly, že knedlíky. A důvodem, proč je omáčka z drcených rajčat červená, jsou jahody.
Během dne poskytl pan kuchař také rozhovor do školního časopisu Poděs. Bylo velmi hezké slyšet, že se k nám pan kuchař těšil a naše kuchyně je podle něj velmi pěkná a čistá. Také pochválil, že zkoušíme nové recepty a nové suroviny. Návštěva pana kuchaře byla pro nás velmi milá a přínosná a již teď se těšíme na další společné vaření.

Šárka Petlachová, vedoucí školní jídelny