Opět to cinklo – skvělé umístění ve skoku vysokém

Krásná umístění si připsali naši sportovci, kteří vyrazili 9. února společně s paní učitelkou Neiserovou na závod ve skoku vysokém, který se konal v hale na Tyršově stadionu v Opavě. Do závodu se zapojila celkem 3 družstva, ze 4 možných kategorií jsme do závodu nasadili družstva starších děvčat a chlapců a družstvo mladších chlapců. O pořadí družstev rozhodoval součet všech 4 závodníků, kteří družstvo tvořili. A hned úvodní kolo přineslo naší škole medailovou radost. Výkony Edity Stavařové, Tamary Marethové, Nikoly Voženílkové a Andrey Chudybové v celkovém součtu nestačily pouze na ZŠ Englišova a ZŠ Slavkov a děvčata se tak mohla radovat z krásných bronzových medailí. Do závodu se zapojilo celkem 15 družstev, skvělé umístění mezi jednotlivci si zapsala Edita Stavařová, která skončila celkově na 2. místě mezi 60 závodnicemi. Družstvu starších chlapců se dařilo o něco méně, ale 7. místo v konkurenci 15 družstev je určitě také velmi pěkným výsledkem. Školu reprezentoval Albert Vávra, Jakub Michalec, Antonín Fischer a Vendelín Dluhoš. Mladší chlapci se ve své kategorii umístili rovněž v půli startovního pole a v konkurenci 15 družstev si připsali 8. místo. Perfektním individuálním výkonem se blýskl Kryštof Haferník, který skončil na 2. místě. Družstvo mladších chlapců tvořil ještě Tobiáš Agel, Jakub Kořistka a Šimon Mocko. Všem našim žákům děkuji za reprezentaci školy a pěkné sportovní výkony.

Mgr. Jakub Machel