Exkurze do Osvětimi

Ve středu 4. května vyrazily osmé a deváté třídy s pedagogickým dozorem i s několika rodiči na výlet do Osvětimi. Po brzkém vstávání jsme před šestou nasedli do autobusu. Někteří se ještě cestou prospali. Po příjezdu jsme prošli povinnou bezpečnostní kontrolou, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Vybavili nás sluchátky, aby nám neunikla žádná informace. S polským průvodcem, který docela dobře ovládal češtinu, jsme se vydali na prohlídku. Po přibližně hodinovém výkladu jsme se autobusem přemístili do části Březinka, kde za války vlaky přivážely  lidi určené k likvidaci. Zde jsme si prohlédli ženskou část tábora, ruiny pecí a plynových komor vyhozených do vzduchu Němci na konci války, navštívili jsme památník obětem holocaustu a ti odvážní se šli podívat i do mužské části tábora. Všichni žáci i učitelé se shodili  na tom, že to byl děsivý, ale zároveň poučný výlet.

Adéla Polišenská, žákyně 9. A