Outdoorové odpoledne s iPady

Ve středu 24. října se v okolí školy a zámku konala akce s iPady. Hlavním cílem bylo poukázat na využívání novodobých technologií nejen k zábavě, ale také k učení, a to venku a především bez wifi.
Návštěvníci pronikli do tajů rozšířené reality, kde jim byla nápomocna aplikace Quiver a doslova roztančili své dýně. Naprogramovali ozobota podle příběhu, vytvořili si koláž z vlastních fotek pořízených v okolí. Zakreslovali do mapy, dokonce navštívili i zámek v dobách minulých. Na iPadech počítali příklady a z přírodnin skládali výsledky. Měřili decibely větru, skládali puzzle z vlastních fotek a vyzkoušeli si natočit svět očima zvířat. Vše pak zhodnotili v pětilístku.  Na každém stanovišti si pak naskenovali QR kód, který jim prozradil dílek do skládačky. Všem zúčastněným se podařilo tajnou šifru rozluštit a zaslouženě si tak odnesli sladkou odměnu a odznáček.

Ohřát se nad dobrým šálkem čaje a zakousnout se do dobrůtek bylo možné v kavárně, kterou si pro účastníky připravilo SRŠ. I přes velmi větrné počasí návštěvnost dětí a rodičů byla velmi vysoká.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem žákům, kteří bravurně plnili své úlohy na jednotlivých stanovištích, dále Sdružení rodičů školy, paní Šárce Petlachové a paním učitelkám za zdárný chod kavárny.

Mgr. Klára Sttřížová