Pašijový týden ve 4. třídě

Posledních pár dní před Velikonočními prázdninami jsme nechali učení doma a snažili jsme se dozvědět co nejvíce z posledního týdne života Ježíše Krista. Přestože povětšinou křesťany nejsme, tyto svátky slavíme, a tak bychom měli vědět, co významného se dělo a děje v tomto svatém týdnu.
Na modré pondělí se nic významného nestalo, proto jsme se vrátili k událostem květné neděle. Žáci mimo jiné tvořili komiks o příjezdu Ježíše do Jeruzaléma. Luštili pověry a tradice vztahující se k tomuto dni. Dále zpívali a doprovázeli nikoliv pašijové, ale tradiční velikonoční písně.
Šedivé úterý se neslo v duchu nejznámějšího symbolu těchto svátků. S vejci jsme kouzlili jak na koberci, tak v kuchyni. Troubu jsme nepotřebovali, proto se lavice proměnila v pracovní plochu. Vaječná pomazánka v kuřátku evidentně chutnala. Na závěr nám „slehlo“ při tzv. velikonočním běhacím diktátu.
Škaredou středou jsme zakončili tichý týden. Seznámili jsme se se všemi ostatními pašijovými dny převážně s tablety v rukou.
Ve dvojicích žáci ztvárnili poslední den Ježíše Krista. Za pomocí aplikace Stop Motion vytvořili film na téma křížová cesta. Na první pokusy, velmi zdařilé práce, snad jako celý zkrácený týden.

Mgr. Tereza Pethsová

My_Stop_Motion_Křížová cesta 1

My_Stop_Motion_Křížová cesta 2

My_Stop_Motion_Křížová cesta 3