Putování za pohádkou – pasování na rytíře Řádu čtenářského

Pro prvňáčky byl každý květnový pátek ve znamení pohádky. Spolu s paní knihovnicí se děti vydaly na výpravu za klasickými pohádkami. Postupně objevovaly známé příběhy jako je Zlatovláska, Dlouhý, Široký a Bystrozraký nebo Sněhurka a sedm trpaslíků. Návštěvu knihovny jsme vždy zahájili v „pohádkové čítárně“. Žáčci se usadili na měkkých polštářích a paní knihovnice začala číst pohádku. Děti poslouchaly s otevřenými ústy, dávaly pozor, protože věděly, že budou pohádku za chvíli vyprávět samy. Paní knihovnice měla vždy připravené pracovní listy, které pohádku doplnily. Odměnou za pilnou práci nejen v knihovně, ale také během celého školního roku, bylo pro děti pasování na rytíře Řádu čtenářského.

V neděli 28. 5. se prvňáčci se svými rodiči sešli v knihovně. Samotného pasování se ujal král Knihoslav. Pan král prvňáčky přivítal a vysvětlil jim, že se dnes stanou čtenáři a přijmou titul rytíře Řádu čtenářského. Každé dítě mělo za úkol přečíst úryvek z knihy a složit slib králi Knihoslavovi. Děti byly velmi hrdé, když byly pasovány samotným králem. Všichni prvňáčci byli neuvěřitelně stateční a předvedli své dovednosti, které získali během prvního roku ve škole.

Mgr. Michaela Špičáková