Páťáci a jejich virtuální návštěva Prahy

I v tomto pololetí jsme nasbírali dostatek razítek do naše cestovního pasu a mohli si tak užít další projektový den. Tentokráte jsme navštívili matičku Prahu. Využili jsme naše znalosti z výletu v únoru, kdy jsme se do hlavního města vydali v rámci Ledové Prahy a vybrali si nejzajímavější památky z centra města. Každá skupinka se pak vydala ke své památce v aplikaci Google Earth, ve které si pořídila snímky. Žáci k vyhledávání informací využívali různé zdroje na internetu, ale i samotnou aplikaci. Všechny poznatky pak následně zpracovali jako plakát v aplikaci Explain Everything. Někteří využili možnost informace namluvit. Promítnutí a prezentace jejich výstupů šla žákům s naprostou lehkostí a přirozeností jim vlastní. Poslední úkol prověřil naši schopnost spolupráce, kdy jsme jako jedna velká skupina tvořila vlastní mapu pro robůtky, kteří se pak procházeli a u jednotlivých památek vykonávali činnosti, které jsme jim pomocí kódů a fixů naprogramovali. I během tohoto dne jsme se mnohému naučili. Použili jsme měřítko mapy v praxi a získali nové informace o našem hlavním městě. Během zpracovávání plakátů jsme si zopakovali nejen pravopis, ale i mluvenou podobu našeho jazyka. Naučili jsme se další možnosti práce s iPadem a Ozoboty. Při prezentování jsme si ukázali kulturu vystupování. Ale především jsme po celou dobu opět pracovali jako tým. A navíc si tento den náramně užili.

Mgr. Klára Střížová