Pěvecká a výtvarná soutěž

Žáci naší školy se zúčastnili Pěvecké a výtvarné soutěže pořádané organizací EUROTOPIA. Akce byla určena pro děti a mládež ve věku od 6 do 15 let a proběhla ve spolupráci s nestátními organizacemi, se základními školami, školními družinami a zájmovými kroužky v rámci celého Moravskoslezského kraje. Výtvarná soutěž byla zaměřena na téma „Svět naruby“. Do školního kola se zapojili žáci druhé, třetí a šesté třídy. Nejlepší výtvarná díla byla zaslána do Opavy. Vítězky jednotlivých kategorií (Petra Rysová, Veronika Schreierová, Daniela Říčná, Aneta Štrohalmová a Rozálie Muráňová) absolvovaly 29. listopadu 2016 soutěžní dopoledne, které se uskutečnilo v Kulturním domě Na Rybníčku v Opavě. Zde se zapojily do společné výtvarné práce, jež byla následně vystavena v prostorách kulturního domu. Zaslaná soutěžní dílka v průběhu dne hodnotila čtyřčlenná porota. Mezi oceněnými dětmi skončila na 3. místě Rozálie Muráňová. Cílem akce byla podpora rozvoje dětí, jejich talentu a posílení sebevědomí.

                                                                                                        Mgr. Ivana Kořistková