Vánoční planetárium

Letošní předvánoční čas jsme se šestými třídami využili ke vzdělávání mimo třídy naší školy a ve středu 15. prosince se vydali za poznáním do Planetária v Ostravě. Pro žáky jsme objednali nádherně zpracovaný 60 minutový program s názvem Zrození planety Země. Před začátkem promítání jsme měli asi hodinu čas, který jsme strávili prohlídkou stálých expozic planetária a přečetli si zajímavé informace o vesmíru. Samotný program začal promítáním nočního nebe a v pohodlných polohovacích křeslech jsme se mohli nechat unášet pohledem na souhvězdí zimní oblohy, cestou na Měsíc, Saturn a do mlhovin, které se nachází v naší sluneční soustavě, ale i mimo ni. Hlavní část programu nám osvětlila, jak vznikají planety a hvězdy a jak to s největší pravděpodobností bylo, když se rodila naše Sluneční soustava a vznikala naše planeta. Další zajímavou částí našeho výletu byla bezpochyby samotná cesta do planetária. Do Ostravy jsme cestovali vlakem a využili tramvajovou linku mezi Svinovem a Porubou, což byl pro většinu žáků premiérový zážitek.

Mgr. Jakub Machel, Mgr. Alexandra Neiserová