Po zelené

Vybaveni pevnou obuví a dostatečnou zásobou tekutin se žáci třetí, čtvrté a páté třídy vydali v úterý 22. června na pěší pochod přírodou. Kudy? Po zelené! Během cesty se totiž předháněli v tom, kdo jako první objeví zelenou turistickou značku. A tak neminuli důležité mezníky školního výletu: poutní kostel Panny Marie Sedmibolestné na vrchu Cvilín nebo zříceninu hradu Šelenburk. Jejich pátrání bylo korunováno úspěchem, jelikož zdárně dorazili do cíle. Právě tam, ve stínu Kudlichovy rozhledny v Úvalně, na ně čekal zasloužený pamlsek.

Mgr. Ludmila Volná