Po žluté!!!

Pokud nám již dříve byl někdo na cestách dobrým společníkem, proč s ním tedy nevyrazit za dobrodružstvím znovu? Právě z tohoto důvodu se i na závěr letošního školního roku žáci třetí, čtvrté a páté třídy vydali na školní výlet společně. Kudy tentokrát? Po žluté! Ale vezměme to pěkně od začátku. Ve čtvrtek 16. června nejprve navštívili expozici na zámku v Raduni. Pokud očekáváte, že se nesla v duchu tichého naslouchání výkladu a opatrného přesouvání se z místnosti do místnosti, musíme vás vyvést z omylu. Během prohlídky bylo možné se ptát, hlasovat i leccos vyzkoušet. Žáci poznali, jaké to je zahrát si na starobylé piano či vyprat prádlo v ještě starobylejší pračce. Bylo na čase vyrazit dál. Po lesních pěšinách, vedeni žlutými turistickými značkami, došli do Jakubčovic, kde mohli prozkoumat okolní krajinu dalekohledem umístěném na vrcholu zdejší rozhledny. Závěrečná část cesty, vedoucí do Hradce nad Moravicí, přiznejme si, byla dobrodružnější, než si přáli. Bohužel člověk počasí stále ještě nevládne. To ale neznamená, že se jím nechá zaskočit. A tak přišly na řadu pláštěnky, při jejichž oblékání prokázali žáci nezlomný optimismus: „Aspoň jsme je nenesli zbytečně!“

Mgr. Ludmila Volná