Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Pobyt v přírodě 9. B

Pondělní dopoledne strávila 9. B v Krnově. Výlet byl pestrý. Naše jedenáctikilometrová procházka začala výstupem k poutnímu baroknímu kostelu Panny Marie Sedmibolestné. Tady jsme se nečekaně potkali s šesťáky z naší školy. Ti zvědaví z nás vstoupili i do kostela a vyslechli si zajímavou přednášku o historii chrámu. Dále jsme pokračovali na zříceninu hradu Šelenburk. Hrad založil ve 13. století Václav I. Bohužel bylo celé dopoledne mlhavo, mlha nás připravila o krásné výhledy do okolní krajiny. Po prozkoumání všech zákoutí hradu jsme se vrátili zpět ke kostelu a těšili se na výstup na nově zrekonstruovanou rozhlednu. Mlha nám opět překazila plán – rozhlednu jsme si tedy prohlédli jen zdola. Výlet jsme zakončili v cukrárně na náměstí v Krnově.

                                                                                                                          Mgr. Renata Schreierová