Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v MSK

Již podruhé se pětice našich děvčat z osmého ročníku (Karolína Bergerová, Amálie Kořistková, Martina Vltavská, Nikola Varyšová a Lada Antalová) zúčastnila Dne přírodovědného vzdělávání (8. 11. 2013) a soutěže na téma Voda (22. 11. 2013) na Masarykově střední zemědělské škole v Opavě.
Den přírodovědného vzdělávání zahrnoval praktické úkoly jako chemický pokus v podobě titrace, výroby šuměnky, měření pH vody nebo experimenty s hustotou různých druhů kapalin.
O dva týdny později děvčata své znalosti otestovala v podobě soutěže, která zahrnovala jak úkoly praktické, tak teoretické. Soutěže se opět zúčastnilo šest základních škol (ZŠ Otická, ZŠ Riegerova, ZŠ Englišova, ZŠ Stěbořice, ZŠ Slavkov a samozřejmě naše škola). Děvčata v konečném součtu skončila v těsném závěsu na pátém místě, praktickou soutěž v hustotě vody však vyhrála na plné čáře.
Dalším tématem, které na naše žákyně čeká, je adventní a vánoční floristika (3. 12. a 18. 12. 2013), která zahrnuje především kreativitu a zručnost. Držme holkám palce, ať jim to vyjde  🙂

Mgr. Radek Hnilica

Povina publicita„Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Moravskoslezském kraji“,
reg.č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0008