Podzimní cena mládeže

V sobotu 3. listopadu se v tělocvičně naší školy konala tradiční střelecká soutěž „Podzimní cena mládeže“, kterou pořádá SSK Neplachovice. V disciplíně VzPU 30 L (vzduchová puška 30 ran vleže) v kategorii do 14 let starší žáci se na 4. místě umístil Pavel Tyll a v kategorii do 14 let starší žákyně se Lada Antalová umístila na 1 místě. Gratulujeme!

Sportovní střelba z pohledu naší úspěšné střelkyně Lady Antalové

Ve sportovní střelbě se dá soutěžit v mnoha kategoriích. Můžete soutěžit od 9 let, pokud unesete danou zbraň. Kategorie vzduchová puška vleže jsou: mladší žáci do 12 let, mladší žákyně do 12 let, starší žákyně do 14 let a starší žáci do 14 let. Střílí se 30 ran většinou po dvou ranách do soutěžního terče v čase 50 minut. Trénovat můžete u nás v tělocvičně pod dohledem zkušených trenérů. Pak se také můžete účastnit závodů po celé České republice. V kategorii ve stoje se střílí 40 ran do soutěžního terče, čas je 60 min. Tuto kategorii u nás netrénujeme, ale v Opavě se jí velmi úspěšně věnuje pan Gavenda. Kategorie pistole-pistoláři má věk neomezený. Většinou se střílí 40 ran v čase 120minut. V létě se u nás může také střílet malorážka se šesti závodními terči. Střílí se 30 ran, jsou také soutěže, kde je ran 60.

No, ale vraťme se k nám 3. 11.  2012  se u nás konala soutěž Podzimní cena mládeže, kde jsem se umístila jako první s nástřelem 295 bodů. Ale ve výsledku člověk nikdy neví, co ho může čekat. Účast byla dobrá, atmosféra také. Je zvykem, že si všichni přejí jenom to nejlepší. Pravidla jsou jasná: nerušit střílejícího vedle vás ani nikde jinde. Vždy dbát pokyny rozhodčího. Bezpečná manipulace se zbraní. Výbava je různá, záleží na tom, co střílíte. U nás potřebujete „kabát“ na zpevnění polohy, střeleckou rukavici, diabolky a zbraň. To všechno u nás v Neplachovicích máme. Já střílím asi 4 roky, určitě to chce dávku trpělivosti. Pořádné výsledky se začaly dostavovat asi před 2 roky. Moje nejlepší ocenění je Mistr ČR AVZO 2012. Jinak jsem se účastnila mnoho závodů po celé České republice.

                                                 Lada Antalová