Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Podzimní den ve čtvrté třídě

Proč stromy na podzim shazují listí?  Pokud by ho neshodily, jaké by to pro ně mělo následky? Proč je podzimní listí tak pestré? Právě tyto a mnohé další otázky, které souvisejí s radostmi i starostmi, jež přináší podzim, si ve středu 3. listopadu kladli žáci čtvrté třídy. Při hledání odpovědí důvtipem nešetřili. Pravdivost svých úvodních tvrzení ověřovali při samostatném čtení. Zjištěné informace pak promítli do psaní souvislého textu, ve kterém se snažili nahlédnout do mysli podzimního stromu. Vyjevili, o čem asi strom přemýšlí, co plánuje, čeho se obává a nač se těší. Při závěrečném výtvarném tvoření popustili žáci uzdu kreativitě a vyrobili čapí hnízda, která budou po zbytek listopadových dní z výšky svých komínů připomínat krásy podzimu a také jedno činorodé školní dopoledne.

Mgr. Ludmila Volná