Podzimní sběr papíru

Ani letos se tato tradiční akce neobešla bez velkého nasazení členů žákovské rady, kteří dva dny nosili, vážili a ukládali starý papír, který tentokrát zaplnil dva kontejnery. Nasbíralo se úctyhodných 4 544 kilogramů, což je 45, 44 metráků a chcete-li, tak 4,5 tuny!!! Nejzajímavější však na tom je, že toto množství nasbíralo pouze 38 sběračů. Ve škole je mimochodem 261 žáků. Žárovka by chtěla poděkovat nejen dětem, které se do sběru zapojily, ale zejména jejich rodičům, protože největší kus práce odvedli právě oni. Papír byl přivážen v kufrech aut, na přívěsných vozících a dokonce i na vlečce za traktorem. Odměnou všem zúčastněným budou deskové hry, vědomostní pexesa, pastelky… Podzimní sběr papíru se koná každý rok vždy ve stejnou dobu – před podzimními prázdninami. Takže začněte sbírat na další rok.

Mgr. Ivana Vaňková