Podzimní tvoření ve školní družině

V průběhu měsíce října a listopadu jsme se v družině zaměřili na lisování listí, sběr a tvoření z přírodnin. Nasbírané listy, kůru stromů, šišky, kukuřici, kaštany a žaludy jsme použili na výrobu skřítků podzimníčků a víl podzimek. Vyráběli jsme i náramky a korálky z jeřabin, okenní závěsy ze sušených ostružin a jiných různobarevných plodin.
K podzimu také neodmyslitelně patří papíroví draci. Děti vyráběly draky nejrůznějších tvarů a velikostí, malovaly, zdobily a lepily dle vlastní fantazie.
V posledních letech stoupá, zvláště mezi dětmi, obliba anglosaského lidového svátku Halloween. Děti přišly v tento den oblečeny v různých strašidelných kostýmech, malovaly a tvořily strašidýlka, duchy, papírové dýňové masky.
Nezapomněli jsme si však připomenout ani datum a  význam křesťanských tradic  Svátku všech svatých a Památky zesnulých.

Paní vychovatelky a děti školní družiny