Podzimní tvoření

V pátek 14. října proběhlo Podzimní tvoření pro rodiče s dětmi, které si připravila naše Žárovička. Prostory tříd se proměnily v dílničky, ve kterých si mohli naši návštěvníci vyřezat dýni profesionálním náčiním, vytvořit si podzimní skřítky, ježky, nazdobit skleničky nebo vyrobit strašidýlka či svícny. Ve třídách to vonělo přírodninami, které byly hlavním zdrojem pro tvoření. Účastníci byli zabráni do práce, třídami se šířila dobrá nálada a atmosféra. Školní jídelna se proměnila v kavárnu, ze které se linula vůně čerstvě uvařené kávy a dobrot, které napekly děti Žárovičky se svými maminkami. K ochutnávce byly buchty, muffiny, podzimní cukroví, mrkvánky. Kdo zrovna neměl chuť na něco sladkého, mohl si vybrat i z široké nabídky listových šneků a tyčinek. Nechyběl ani tematický dýňový džus.
Velké poděkování patří samotným zástupcům Žárovičky, kteří se s vervou pustili do plánování a realizace tvořivého odpoledne, rodičům a dětem, kteří se rozhodli strávit páteční čas ve škole. Také děkujeme všem, kteří nám dobrovolně přispěli na pořízení výtvarného materiálu, paním kuchařkám a paním učitelkám, které nám ochotně pomohly tuto akci připravit.
Podtrženo, sečteno – Žárovička si nastavila vysokou laťku svých aktivit pro letošní školní rok. Již teď plánujeme další zpestření naší výuky.

Mgr. Klára Střížová