Policie v 1. třídě

15. května 2014 proběhla v 1. třídě beseda s příslušníky Policie České republiky. Přišel nás navštívit nprap. Kamil Lubeník s kolegou. V rámci učiva prvouky jsme si povídali o bezpečnosti doma, na ulicích, v parcích i na cestách. Podívali jsme se na krátký film o práci policistů, o různých specializovaných oborech, které rovněž patří k policii, měli jsme možnost vidět rychlý zásah speciálních policejních jednotek apod..
Dostali jsme se i k práci pyrotechniků a psovodů. Děti si prohlédly obušky a pomůcky, které policisté používají, vysvětlili jsme si rozdíli v uniformách, které nosí. Také jsme rozebírali nebezpečné situce, do kterých se mohou děti dostat, jak se v nich zachovat, jak reagovat, kde hledat pomoc, jak těmto situacím předcházet. Beseda byla velice poučná, prvňáčci byli nadšeni, na závěr dostali i dárečky a omalovánky. Mockrát děkujeme.

Mgr. Dagmar Bumbálková