Přátelské utkání v Háji ve Slezsku

Prosincový maraton florbalových utkání jsme zakončili přátelským utkáním v Háji ve Slezsku, kde se naši žáci 8. a 9. tříd utkali v předvánočním přátelském zápase s tamním výběrem deváťáků. Do sestavy se vešli také žáci, kteří mají zájem florbal hrát, ale nepředstavili se na žádném z turnajů, které jsme absolvovali. Do utkání tak zasáhli Honza Tyll, Radek Kořistka, Adam Dehner, Adam Kele, Lukáš Kele, David Matoušek, Petr Sekanina, Ludvík Kurowski a Ondra Černohorský. Zápas jsme rozdělili na 3 části, ve kterých naši hráči postupně nabírali na obrátkách. První úsek jsme prohráli poměrně jasně 0:4, ale ve druhé části jsme hru vyrovnali a výsledek byl 1:3. Po další pauze a občerstvení, které nám žáci Háje připravili ve formě čaje, cukroví a zákusků jsme v poslední části soupeře přehráli a zvítězili v poměru 3:1. Výsledek ale v těchto utkáních nebyl až tak důležitý, šlo především o to zahrát si florbal a navázat nové kontakty, což určitě splnilo svůj účel. Odveta nás čeká před Velikonocemi a je možné, že své družstvo budou muset vytvořit také naše děvčata.

Mgr. Jakub Machel