Prázdninové stavební práce na naší škole

Z důvodu rozsáhlých stavebních úprav bylo v červnu zkráceno vyučování o tři dny. Děti si už mohly užívat prázdnin, avšak všichni zaměstnanci školy dokončovali přípravu školy na nadcházející stavební práce. Z bezpečnostních důvodů byly děti doma a pedagogové i správní zaměstnanci stěhovali těžký nábytek, zabezpečili kabinety apod. Při těchto činnostech hrozilo nebezpečí úrazů, proto jsem přistoupila k tomuto opatření. Nejen dospělým, ale i dětem patří velké poděkování za zdárný průběh těchto příprav.
Během července a srpna se ve škole pořád pracovalo, ačkoli to tak zvenku vůbec nevypadalo. Ve všech třídách byla vyměněna umývadla včetně obkladů, probíhaly opravy omítek, malovaly se chodby, schodiště a učebny, byla rekonstruována šatna školní družiny, ve školní jídelně jsou nová umývadla. V první třídě byla nainstalována interaktivní tabule společně s novou pylonovou tabulí. Za pomoci pracovníků obecního úřadu byly odstraněny staré kryty radiátorů a dřevěné garnýže.
5. srpna měla začít ve škole výměna oken v pavilónu A (2. stupeň) a v pavilónu B (1. stupeň). Bohužel v rámci výběrového řízení se vyskytly problémy s vítěznou firmou Unicont Opava s.r.o., která nedodala v daném termínu potřebnou dokumentaci. Proto se vše neplánovaně opozdilo a firma Tomáš STRAUB s.r.o., která byla v rámci výběrového řízení na druhém místě, mohla nastoupit až 29. 8. 2013.
Děkuji všem, kteří během prázdnin přispěli ke zdárnému průběhu celé akce – panu školníkovi, firmě pana Fojtíka a pana Daníška, paním uklízečkám, zaměstnancům obce pod vedením pana Dehnera a v neposlední řadě zastupitelům obce v čele s paní starostkou.
Výměna oken za plného provozu bude náročnější, ale pevně věřím, že za aktivní pomoci všech ji zdárně zvládneme.

PaedDr. Ivana Pavlíková