Přednáška o poruchách příjmu potravy

Každoročně se žáci deváté třídy účastní přednášky o poruchách příjmu potravy na Slezském gymnáziu v Opavě. Jedná se o zcela ojedinělý a unikátní projekt studentů Slezského gymnázia s názvem HELP P3. Poruchami příjmu potravy, jako jsou anorexie, bulimie, ortorexie, trpí na světě okolo 8 miliónů lidí, v ČR se s nimi potýká až 6 % populace (pro srovnání – drogově závislých je něco kolem 0,5 %). Naši žáci se dozvěděli řadu informací přímo od studentů, kteří sami připravují prezentace a sami přednášejí. Žáci se aktivně zapojili – pokusili se sestavit potravinovou a nápojovou pyramidu, vyplňovali dotazníky. Na závěr si prohlédli výstavu autentických fotografií L. Horkého o lidech trpících mentální anorexií. Gymnázium jsme navštívili ve čtvrtek 25. 5. 2017.

   Mgr. Renata Schreierová