Předvánoční čeština

Podle tematického plánu jsme v šesté třídě probírali před Vánoci popis pracovního postupu. Pro větší názornost jsme hodinu českého jazyka spojili s praktickou výukou. Nejprve žáci vyráběli ve výtvarné výchově tkanou záložku podle psaného návodu – téměř u všech dětí vypadal výsledný výrobek jako záložka! V další hodině jsme postup obrátili – děti si vyzkoušely výrobu voskové svíčky a poté popsaly pracovní postup.

Víte, jak se vyrábí vosková svíčka? Poradí vám Karolína Černohorská.

K výrobě voskové svíčky budeme potřebovat voskový plát, bavlněný knot, nůž, nůžky, zdroj tepla (trouba nebo fén). Ustřihnu si knot a voskový plát. Fénem budu plát nahřívat, až změkne, bude se lépe rolovat. Na voskový plát dám knot a pomalu točím, konec plátu přitlačíme. Výroba slouží jako svíčka a ozdoba do bytu.

Mgr. Blažena Wertichová