Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Naši žáci v dobrém rozmaru V barvách duhy Hledání Bludišťáka Základní škola a Mateřská škola Neplachovice Adaptační kurz Posloucháme Sběr vody Bude se testovat Zbarví se? A pod mikroskop

Předvánoční čas ve školní družině

Už naši předkové vnímali a ctili období předvánoční, adventní jako čas a možnost zklidnění, usebrání se. Nepochybně tak činili v souladu s přírodou a jejich konání mělo svůj smysl. I v dnešní době má asi většina z nás každý následující rok ušlechtilý úmysl v tomto se našim předkům alespoň maličko přiblížit. My jsme si takovou chvíli společně s rodiči užili ve 2. oddělení školní družiny hned v prvním adventním týdnu. Paní vychovatelka Iveta Johnová připravila materiál a návrh pro výrobu jednoduché vánoční dekorace, možnosti zdobení vánočních dárků či potěšení blízkých ručně vyrobeným přáním. V příjemné atmosféře podbarvené zvukem vánočních písní a koled, při kávě či čaji s bonusem kreativního tvoření jsme tak měli možnost strávit předvánoční čas bez shonu a stresu. V podobném duchu se nesl celý následující týden, kdy jsme si s dětmi četli a povídali o zvycích a tradicích během adventu, o Mikuláši, o svaté Barboře. Děti si pak samy nazdobily stromeček, který nám teď ve 2. oddělení školní družiny dělá radost a dotváří vánoční atmosféru.

Iveta Johnová