Předvánoční týden

Předvánoční týden byl ve znamení třídních besídek. Milé vystoupení pro rodiče, ale i pro babičky a dědečky, si připravili žáci druhé, třetí a páté třídy. Děti hrály pohádky, přednášely básničky, zpívaly a tančily, nechybělo ani vystoupení mažoretek. Žáci 6. a 7. třídy si uspořádali besídky již bez rodičů, nechyběla hudba, tanec, předávání dárečků. Všichni si vánoční besídky náramně užili.

Tečkou za vyučováním v roce 2012 byla návštěva kina v Holasovicích v pátek 21. 12.:

Žáci prvního stupně sledovali animovaný film z dílny, která stvořila Shreka. Přišlo jaro a zvířátka se probrala ze zimního spánku. Zjišťují, že uprostřed jejich domova náhle vyrostla vysoká zelená věc – živý plot. Oportunistický mýval RJ se postaví do čela zvířátek (veverka, vačice, ježek, skunk, mýval a želva), která se rozhodnou svět ZA PLOTEM prozkoumat, což samo sebou způsobí řadu napínavých a zábavných momentů (oficiální text distributora).

Starší žáci shlédli film Sněhurka a Lovec. Ale zde pohádka končí. Marně můžete hledat Sněhurku a její líbezný zpěv, kterému poslouchá celýles. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou macechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, která možná paradoxně odpovídá původní verzi bratří Grimmů.

Po filmových představeních již na žáky čekaly vytoužené vánoční prázdniny.