Přespávačka ve škole aneb závěr projektu se blíží

V pátek 24. května se sešli opět nadšenci z kroužku eTwinning, aby si v tomto školním roce užili poslední přespávačku ve škole. Cílem bylo vymyslet příběh a následné aktivity, které se zaměří na porozumění přečteného textu. A jak se jim to povedlo? Posuďte sami. Myslím si, že netřeba dalších slov. Možná jen… Děkuji za vaše nasazení, energii a práci, která mi dává smysl. Jsem na vás neskutečně pyšná.

Mgr. Klára Střížová

Jednoho dne Štěpi s bratrem Ondrou četli novou knihu. Příběh začíná, když princ Alexandr zachraňuje princeznu Ellen ze spárů draka. Bohužel neuspěl a princezna Ellen zemřela. Ondra a Štěpi byli velmi smutní, ale věděli, že je to jenom pohádka. ,,Ale co když je způsob, jak ji zachránit?” řekla Štěpi a sourozenci se vydali do knihovny. ,,Zkus se podívat po nějakých kouzlech,” řekl Ondřej. Hledali a hledali, dokud nenašli knihu s názvem Kouzla a čáry – čarovný svět. ,,Hele tady to je,” řekl Ondřej a ukázal na číslo stránky v knize. ,,Jak vstoupit do světa kouzel,” přečetla nahlas nadpis stránky Štěpi. Ondra četl neznámé znaky a písmena v knize a najednou se začal svět rozmazávat a všude bylo jenom bílo. ,,Co se to děje!” vykřikla Štěpi a po chvilce se zase svět začal vracet do normálu, ale už nebyl jako dřív. Štěpi a Ondřej si uvědomili, že stojí uprostřed neznámého lesa. Ondřej se otočil na Štěpi. „Kde to jsme?“ zeptal se. ,,Asi v pohádkovém světě,” odpověděla Štěpi. ,,Musíme najít prince Alexandra a vrátit čas zpět, abychom mohli zachránit princeznu Ellen ze spáru toho draka”. Postupně se vydali dál do lesa hledajíc stopy, které by je dovedly k cíli. Po chvíli konečně uviděli starobylý hrad. Vešli dovnitř a doufali, že uvnitř najdou prince Alexandra. Přeskočili vstupní bránu a vkročili na nádvoří, kde uviděli strážce. Schovali se a chvilku počkali, než odejde pryč. ,,Pojď, teď máme šanci,” řekl Ondřej. Pomalu procházeli temnými chodbami hradu. Konečně dorazili do hlavní síně, když zahlédli postavu stojící na konci místnosti. Byl to princ Alexandr a před ním se tyčila obrovská socha draka. Srdce jim bušilo, když se blížili k princovi Alexandrovi. Princ jim vyprávěl o své cestě za drakem a jak ho nezvládl porazit. Byl poznat jeho smutek v očích. ,,Jdeme ti pomoct vrátit se v čase a zachránit princeznu Ellen,” řekla Štěpi s odhodláním v hlase. ,,Vrátit v čase jo? Hmm, zeptejte se mého čaroděje, je v hradní knihovně.” Rychle zamířili do knihovny, kde hledali kouzelníka. ,,Pane kouzelníku” oslovil ho Ondra: ,,potřebujeme pomoct”. Vysvětlili mu, co mají plánu. ,,To bude obtížné, ale ne nemožné,” odpověděl kouzelník. ,,Musím najít mocné kouzlo.” Ukázal na knihu, ve které našel ten správný recept na lektvar. ,,Tady to máte a hodně štěstí.” Princ Alex už na ně čekal. Společně vypili lektvar a dostali se do minulosti, byli úplně ve stejné místnosti, ale v jiném čase. Princ Alex si vzal výzbroj a vydal se společně s nimi do hradu, znovu se pokusit zachránit princeznu Ellen. Princ Alex bojoval s drakem a Štěpi s Ondrou se vydali do komnaty za princeznou Ellen. Ležela na posteli a spala. ,,Musíš jí políbit, aby se probudila,” řekla Štěpi. ,,Co, já?” zeptal se Ondra. ,,Jinak to nepůjde!” řekla mu Štěpi. ,,Dělej!” Ondřej jí políbil a princezna Ellen se probudila. ,,Ooo můj princi.” ,,Rychle nemáme čas,” řekla Štěpi a vzala Ondru a princeznu Ellen za ruku. Vyběhli pryč z hradu a princ Alexandr se po chvíli k nim přidal. ,,Princezno Ellen, vezmete si mě za muže?” Zeptal se princ Alex. ,,Omlouvám se princi, ale já miluju mého chrabrého Ondřeje.” ,,Cože?” Zhrozil se princ Alex. ,,Tím pádem nemám jinou možnost, Lady překrásná Štěpi I., vezmete si mě za muže?” ,,Já?” zeptala se Štěpi a podívala se na mladého prince nejen že viděla krásu, ale také i peníze (PORSCHE). ,,Jistěže si vás vezmu,” řekla s nadšením Štěpi a Ondra se na ni podíval s otevřenou pusou. Než ale stihli cokoliv dalšího udělat, svět se zase celý zamlžil a byli zpátky v knihovně.  ,,NEEEEE moje budoucnost,” vykřikla Štěpi. Společně znovu otevřeli jejich (novou) knihu na předposlední straně. Princ Alexandr věděl, že porazit draka sám nezvládne, a tak požádal o pomoc dva jeho chrabré přátelé. Princ Alexandr zabil draka a jeho přátelé osvobodili princeznu z věže. Princezna Ellen si chtěla vzít svého zachránce, ale nešlo je nikde najít, jako by se vytratil z celého světa. Princ Alexandr a princezna Ellen se nikdy nevzali, protože každý miloval někoho jiného, l.oa tak bez potomka prince Alexandra vymřel rod Krásnorodých po meči (bez dětí). ,,To je teda smutné,” řekla Štěpi. ,,Co je smutné?” zeptal se Ondřej. ,,To, že jsem neprožila svůj vysněný život,” stěžovala si Štěpi. ,,Neboj se, jednou si svého prince určitě najdeš,” řekl Ondřej.

KONEC