Preventivní program

V pátek 25. listopadu zavítaly na naši školu studentky Lékařské fakulty Ostravské univerzity. Znovu jsme využili nabídky preventivních vzdělávacích programů Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě. Lektorky seznámily žáky šestých až osmých tříd vždy v dvouhodinových blocích (tedy celkem 12 hodin) s různými tématy. Pro šesté třídy to byl program KOUŘENÍ – zaměřený na rizika související s kouřením a motivaci k rozhodnutí nekouřit. Pro sedmé třídy program DUŠEVNÍ ZDRAVÍ – zaměřený na zvýšení odolnosti vůči stresu. Pro osmé třídy program ALKOHOL – zaměřený na rizika užívání alkoholu a motivaci ke snížení jeho konzumace. Lektorky zapojily žáky do řady aktivit, měly připraveny názorné pomůcky, obrázkové materiály, poutavé prezentace. Závěrem děti vyplňovaly anonymní dotazník.

Mgr. Renata Schreierová, metodička prevence