Přiletěl k nám Dudek…

V pátek 15. 4. 2016 jsme prožili velice netradiční dopoledne. Třeťáci a čtvrťáci malovali s ilustrátorem dětských knížek Adolfem Dudkem. Adolf Dudek strhl svou energičností a elánem všechny děti ve třídě, ukázal jim, že kreslit či malovat je snadné, že to zvládne každý, jen musí chtít. Samozřejmě měl s sebou i svého maskota – plyšového ptáčka dudka chocholatého. Po této show následovala autogramiáda a malování dětí na obličej nebo ruce. Pan Dudek byl velice příjemný, uměl upoutat, strhnout, zkrátka užili jsme si to! Těšíme se za rok na viděnou!

Pan malíř domů nespěchal a po svém vystoupení zůstal s třeťáky o něco déle, ukázal nám kouzla a domaloval nám obrázek do třídy. Pan Dudek nám věnoval jeden vypsaný fix a třeťáci zaimprovizovali a připravili „fixe“ pohřeb. Napsali smuteční řeč, vyrobili vše potřebné, pak natrhali květiny a šli ven dokončit pohřeb… Děti byly úžasné, spontánní.

Mgr. Dagmar Bumbálková