Přiletěli draci

Na naší škole se stalo pěknou tradicí, že nejstarší žáci školy se starají o nejmladší žáčky. Patronem našich maličkých z 1. A se stali deváťáci z 9. A. Starší kamarádi naplánovali seznamovací dopoledne na pátek 8. října. Krásné slunečné, i když trošku chladné, počasí přímo vybízelo k pobytu v přírodě. Po první vyučovací hodině se obě třídy společně vydaly do pískovny v Loděnici. Cestu školáci využili ke vzájemnému seznámení. Museli zjistit, jak se jejich kamarádi jmenují, kde bydlí a spoustu dalších důležitých informací. Štěbetání nebralo konce, a tak cesta uběhla všem velmi rychle. U pískovny pomohli deváťáci prvňáčkům složit draky, které si přinesli z domova. Během chviličky nad louku vzlétl první drak, za ním druhý, potom třetí…. Našli se však i draci – lenoši, kterým se vzlétnout nechtělo. Dvě hodinky uběhly jako voda. Draci se museli poskládat a všichni jsme se vydali na zpáteční cestu. Úsměvy na všech tvářích nenechaly nikoho na pochybách, zda se první společné setkání vydařilo.

Mgr. Nikola Machelová, Mgr. Ivana Kořistková